Агентство Нерухомості "1000 Варіантів"

Жовтень20

В Україні спростилась реєстрація квартир та оформлення документів


Агентство нерухомості 1000 варіантів

 

Верховна Рада дозволила нотаріусам і банкам реєструвати права на нерухомість, а в системі держреєстрації запроваджено принцип екстериторіальності

Верховна Рада прийняла закон, що передбачає децентралізацію послуг державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань.

Законопроект №2983 про внесення відповідних змін до закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб, підприємців" у другому читанні та в цілому підтримали 247 народних депутатів.

Закон передбачає:

  • передачу на місця функцій з надання послуг державної реєстрації;
  • створення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, утримувачем якого визначено Міністерство юстиції України.

Відповідно до закону, державний реєстратор юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань – це особа, яка перебуває у відносинах із суб'єктом державної реєстрації, нотаріус.

Міністр юстиції України Павло Петренко підкреслив, що закон надасть можливість, окрім місцевих органів влади і державним адміністраціям створювати комунальні підприємства, які будуть також надавати якісний сервіс у сфері реєстрації.

Крім того, закон передбачає принцип екстериторіальності у наданні послуг державної реєстрації.

Позафракційний народний депутат Вікторія Пташник зазначила, що запровадження цього принципу може призвести до труднощів, коли неможливо буде знайти оригінали документів, оскільки немає єдиного місця зберігання цих оригіналів.

За словами Петренка, також буде ліквідована державна реєстраційна служба, яку створили в 2011 році з метою, за його словами, "створити перешкоди при реєстрації і встановити бюрократію".

"Новації передбачають повну відмову Міністерства юстиції від функції реєстрації, передачу повноважень і грошей на місця, введення електронних сервісів і найголовніше – створення конкуренції у сфері реєстрації", – зазначив він.

За словами міністра, цей закон торкнеться понад 20 млн українців, які щорічно звертаються в органи юстиції за різними роду сервісами.

Крім того, Верховна Рада прийняла закон, що передбачає передачу права Міністерства юстиції реєструвати права на нерухоме майно місцевим органам влади, а також акредитованим суб'єктам, у тому числі нотаріусам і банкам. За прийняття закону №2982"Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень" проголосували 252 депутати при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Цей закон є продовженням реформування реєстраційної служби і передбачає передачу на місцевий рівень, а також акредитованим суб'єктам функцій Міністерства юстиції з реєстрації прав на нерухомість.

Також серед нововведень – законодавче закріплення відкритості Державного реєстру прав на нерухоме майно. Це стосується як розкриття інформації про нерухоме майно громадян, так і інформації про власників об'єктів нерухомості.

Повернутися на попередню сторінку