Агентство Нерухомості "1000 Варіантів"

Жовтень20

Які небезпеки очікують покупця, що купує житло без послуг агентства нерухомості.


Агентство нерухомості 1000 варіантів

Найнебезпечнішим чинником для покупця нерухомості є його власна некомпетентність в питаннях оформлення угод. При цьому ризики які можуть очікувати на покупця можна умовно поділити на дві категорії:

 • Умисні, шахрайські дії збоку продавця нерухомості.
 • Некомпетентні дії обох сторін при укладанні угоді, оформленні документів, і.т.д.

І якщо перша категорія, на щастя, зустрічається все рідше, то помилки з другої категорії ризиків присутні майже у ста відсотках угод укладених без допомоги професіоналів. Однак шкода від шахраїв також значно суттєвіша ніж від ваших особистих помилок. Шахраями можуть бути як власники нерухомості, так і люди що не мають ніякого відношення до даного об’єкту. Якщо шахрай є власником нерухомого майна, то скоріш за все угода буде проведена з використанням справжніх але незаконно оформлених документів. Тобто в документах будуть нюанси котрі зроблять вашу угоду дуже ризикованою. В випадку шахраїв котрі не мають відношення до об’єкту нерухомості, вони діють за підробленими документами, тому ви володієте придбаним майном лише до моменту появи справжніх власників.

Так як все ж таки вберегти себе від тенет шахраїв? Перш за все необхідно остерігатися таких ознак:

 • Продавці діють за довіреністю або взагалі без неї, представляючись родичом власника, або приватним посередником, при чому справжнього власника побачити не можна.
 • Пакет документів вже готовий і можна іти до нотаріуса хоч зараз. Насправді така ситуація коли документи вже готові вкрай малоймовірна.
 • Невиправдано висока сума задатку. Якщо продавець просить задаток вищий від 5%, це вірна ознака шахрая. Тому що нічим, крім бажання обманом заволодіти вашим майном, такий задаток не може бути зумовленим.
 • Вам не дають документи на руки, навіть за умови сплати завдатку.
 • Відмовляються проводити угоду через агентство нерухомості, пояснюючи це недовірою до агентів що беруть багато грошей, на справді ж просто бояться перевірок документів або історії об’єкту.

У інших випадках, коли продавець не викликає у вас занепокоєнь, ви ризикуєте стати жертвою своїх же помилок в оформленні документів. Тому при самостійному пошукі та покупці нерухомості слід притримуватись певних рекомендацій:

 • Не підписуйте жодних договорів, попередньо не ознайомившись з ними, особливо якщо вас намагаються впевнити в тому що це звичайна формальність.
 • Якщо представник продавця назвався агентом нерухомості, попросіть його показати вам посвідчення працівника фірми, зверніть увагу на назву фірми, перевірте чи працює у них такий робітник, так як в агентствах нерухомості високий плин кадрів, є ймовірність що агент будучи вже звільненим прикривається іменем відомої компанії з ціллю власної наживи.
 • Будь які домовленості щодо вартості об’єкту, оплати заборгованостей, зняття з реєстрації проживаючих лиць, фіксуйте письмово, за участі нотаріуса.
 • При оформлені купівлі-продажу, гроші передавати необхідно в спеціально відведеному місці, при чому лише в руки продавцеві і лише при свідках.
 • Якщо для купівлі об’єкту необхідно повернути борги продавця, обов’язково оформіть передачу цієї суми договором займу. При можливості оформіть угоду одним днем запросивши нотаріуса до банку.

Повернутися на попередню сторінку